4ZŠ Frýdek-Místek

Základní škola Frýdek-Místek
Komenského 402, 738 01 Frýdek-Místek
e-mail: 4zsfm@4zsfm.cz, tel: +420 558 432 551
IČ: 68157894
Datová schránka: feuhuph

Škola OnLine

Přihlášení

Vážení rodiče, zde se můžete přihlásit do Školy OnLine pro zjištění informací o vašem dítěti.

eStrava

Projektový den Muzeum včelařství Chlebovice

V pátek 17. 10. 2014, jsme vyrazili s žáky šestých ročníků naší základní školy na projektový den Muzeum včelařství v Chlebovicích.
Na místo konání projektového dne jsme vyjeli v osm hodin ráno dvěma autobusy, o dvacet minut později jsme přijížděli k Muzeu včelařství v Chlebovicích, které se nachází ve státem chráněné budově starobylého fojtství, kde je v současné době umístěno včelařské muzeum, včelařský skanzen, naučná zahrada rostlin významných pro včelařství, naučný včelín, včelařská prodejna, muzeum Chlebovic a Bezručova kraje. Muzeum umožňuje vzdělávat se nejen v oboru včelařství, ale i historie a životního prostředí.
Náš projektový den zahájila videoprojekce o životě včel, následovala přednáška o včelách, včelaření i včelích produktech. Poté jsme pracovali ve skupinkách a střídali se na různých stanovištích, kde pro nás byly nachystány různé zajímavé činnosti. Všichni jsme si tak vyzkoušeli výrobu svíček z včelího vosku, prohlédli jsme si muzeum včelařství v půdních prostorách fojtství, navštívili jsme naučný včelín a v zahradě včelařství jsme si zasoutěžili.
V jednu hodinu odpoledne jsme si vychutnali výborný oběd, po medovém zákusku a medové limonádě se doslova „zaprášilo“. Po obědě jsme ještě pracovali s projektovými výukovými materiály, na závěr projektového dne proběhlo vyhlášení výsledků soutěže a předání sladkých – medových cen.
Do Frýdku - Místku jsme se vrátili ve čtyři hodiny odpoledne plní nádherných zážitků a s díky, že jsme mohli prožít tak krásný den s nabitým programem a plně hrazený z prostředků projektu.

Mgr. Tomáš Kania

Fofografie k prohlédnutí zde.

Tento projektový den byla financován z projektu Vidět, slyšet a dělat znamená umět, reg. č. CZ.1.07/1.1.24/01.0031

logo VSADZU