4ZŠ Frýdek-Místek

Základní škola Frýdek-Místek
Komenského 402, 738 01 Frýdek-Místek
e-mail: 4zsfm@4zsfm.cz, tel: +420 558 432 551
IČ: 68157894
Datová schránka: feuhuph

Škola OnLine

Přihlášení

Vážení rodiče, zde se můžete přihlásit do Školy OnLine pro zjištění informací o vašem dítěti.

eStrava

Projektový den Arboretum Nové Dvory

     V pátek třináctého, tedy přesně 13. 6. 2014, jsme navzdory všeobecné představě o neštěstí a smůle provázející celý tento den prožili svůj nádherný projektový den v Arboretu Nové Dvory u Opavy.

     Na místo konání projektového dne jsme vyjeli v osm hodin ráno zájezdovým autobusem, o hodinu později jsme již procházeli bránou do areálu zahrad a parků s nádhernou dendrologickou sbírkou dřevin pěti světadílů, mnoha druhů rostlin, bylin, jejich variet, kultivarů a zahradních odrůd. Během několika hodinové naučné procházky jsme také zhlédli rostliny vřesovišť, rašelinišť, písečných dun pobřeží Baltu, himálajské rostliny, sbírky dřevin z Číny, Dálného východu a Japonska a rozsáhlé sbírky dřevin a bylin z východního a západního pobřeží a středozápadu severní Ameriky, velkou sbírku rodu Rhododendron, která patří k nejbohatším sbírkám v ČR. V expozici jsme si prohlédli také zástupce obřích "mamutích stromů" sekvojí, borovice osinaté z Arizony, přesahující ve své domovině stáří 4000 let i vývojově prastarého, posvátného a léčivého jinanu, pamětníka dinosaurů. Součástí arboreta je také zoo koutek, kde jsme měli možnost poznat některé domácí zvířata.

     V jednu hodinu odpoledne jsme si vychutnali výborný oběd v restauraci U Arboreta a o hodinu později jsme navštívili skleníky arboreta, kde probíhala expozice živých tropických motýlů, kteří se líhli z kukel dovezených z Holandska a volně poletovali v prostoru. Toto ukončení projektového dne bylo opravdu nevšedním zážitkem.

     Do Frýdku - Místku jsme se vrátili ve čtyři hodiny odpoledne plní nádherných zážitků a s díky, že jsme mohli prožít tak krásný den s nabitým programem a plně hrazený z prostředků projektu.

Mgr. Tomáš Kania

Fotografie k prohlédnutí zde.

 

Tento projektový den byla financován z projektu Vidět, slyšet a dělat znamená umět, reg. č. CZ.1.07/1.1.24/01.0031

logo VSADZU