4ZŠ Frýdek-Místek

Základní škola Frýdek-Místek
Komenského 402, 738 01 Frýdek-Místek
e-mail: 4zsfm@4zsfm.cz, tel: +420 558 432 551
IČ: 68157894
Datová schránka: feuhuph

Škola OnLine

Přihlášení

Vážení rodiče, zde se můžete přihlásit do Školy OnLine pro zjištění informací o vašem dítěti.

eStrava

Projektový den ZOO Ostrava

     Školní akce v zoologických zahradách patří k těm nejatraktivnějším a u dětí k těm nejoblíbenějším. Nejen proto se stala cílem našeho projektového dne ZOO Ostrava, která je nejnavštěvovanějším kulturním zařízením na Severní Moravě. Tato rozsáhlá ZOO leží v lesoparku v městské části Stromovka. Nejcennějšími chovanými zvířaty jsou vzácné druhy lemurů, např. lemuři Sclaterovi nebo lemuři rudobřiší. Ostravská ZOO je jedinou zahradou v ČR, která je chová. ZOO Ostrava se také, jako jediné u nás, podařilo odchovat mládě slona indického.

     Náš projektový den začal v osm hodin ráno odjezdem autobusu, na místě jsme byli necelou hodinku poté. První expozice, která nás přivítala, byli ptáci Střední a Jižní Ameriky, kterým vévodí hejno plameňáků kubánských, kteří ze všech plameňáků mají nejintenzivnější zbarvení, které ve volné přírodě způsobují pigmenty obsažené v řasách a drobných korýších, jimiž se plameňáci živí. U této nádhery jsme také pořídili naše skupinové foto. Poté jsme směřovali k ostrovům lemurů umístěných na celkem čtyřech ostrovech a obývaných několika druhy těchto ohrožených zvířat. Dále jsme směřovali ke slonům, k pavilonu primátů, dravců, papoušků, navštívili jsme australskou faunu, výběhy stepní Ameriky, velbloudů, velmi se nám líbilo Na statku – expozici s domácími zvířaty, které jsme si mohli pohladit, popřípadě také nakrmit.

     V odpoledních hodinách jsme poobědvali chutné bagety a zpracovali výukové listy tematicky zaměřené na zoologii, které byly součástí projektového dne pojatého jako cvičení v terénu. Do Frýdku - Místku jsme přijeli ve čtyři hodiny odpoledne plní krásných zážitků a s vděky, že jsme mohli prožít tak krásný projektový den plně hrazený z projektu.

Mgr. Tomáš Kania

Fofografie k prohlédnutí zde

 

Tento projektový den byla financován z projektu Vidět, slyšet a dělat znamená umět, reg. č. CZ.1.07/1.1.24/01.0031

logo VSADZU