4ZŠ Frýdek-Místek

Základní škola Frýdek-Místek
Komenského 402, 738 01 Frýdek-Místek
e-mail: 4zsfm@4zsfm.cz, tel: +420 558 432 551
IČ: 68157894
Datová schránka: feuhuph

Škola OnLine

Přihlášení

Vážení rodiče, zde se můžete přihlásit do Školy OnLine pro zjištění informací o vašem dítěti.

eStrava

Projektový den ZOO Olomouc

Dne 5. 6. 2013 jsme pro žáky sedmých ročníků 4. základní školy v počtu 48 dětí uspořádali projektový den v ZOO Olomouc, umístěné v lesích na Sv. kopečku, který je již tradičně vyhledávaným cílem výletů, rekreace a aktivního odpočinku. Prohlídku zoologické zahrady jsme absolvovali formou cvičení v terénu s mnohými zastávkami u naučných a informativních tabulí a vyplňováním pracovního listu. Nejvíce se nám líbily výběhy s vlky, volné výběhy s klokany a pštrosy, kde jsme byli bezprostředně v kontaktu se zvířaty bez jakýchkoli plotů a zábran. Ovšem opravdový adrenalin zažili pouze ti, kteří se nebáli zdolat dominantu olomoucké ZOO – 32 metrů vysokou věž, ze které jsme pozorovali zvířata v ZOO, obdivovali barokní architekturu baziliky Navštívení panny Marie, sledovali panoráma Olomouce a jeho okolí a dokonce shlédli siluetu Jeseníků s jejich nejvyšší horou Pradědem. 

Doba pobytu v ZOO byla tříhodinová, poté jsme se s celou skupinou dopravili do centra města, kde jsme měli objednaný oběd v Hanácké restauraci. Vyhlášená pohostinnost a kuchyně hanáckého kraje nás nezklamala a velmi jsme si pochutnali na guláši s ,,hrnkovó knedló“.
Před odjezdem jsme si s žáky prohlédli centrum města, s krátkým zastavením u nejznámějších historických objektů. Nejdéle jsme se pozastavili v kostele sv. Michala – majestátním raně barokním svatostánku, ve kterém byly volně zpřístupněny zvonice a mnišské sklepení, které jsme s radostí navštívili.

Fotografie k prohlédnutí zde.

Mgr. Tomáš Kania

Tento projektový den byla financován z projektu Vidět, slyšet a dělat znamená umět, reg. č. CZ.1.07/1.1.24/01.0031 

logo VSADZU