4ZŠ Frýdek-Místek

Základní škola Frýdek-Místek
Komenského 402, 738 01 Frýdek-Místek
e-mail: 4zsfm@4zsfm.cz, tel: +420 558 432 551
IČ: 68157894
Datová schránka: feuhuph

Škola OnLine

Přihlášení

Vážení rodiče, zde se můžete přihlásit do Školy OnLine pro zjištění informací o vašem dítěti.

eStrava

Projektový den Velké Losiny a Dlouhé Stráně

Ve středu 5. 6. 2013 jsme podnikli s žáky 8. ročníku projektový den do lázní Velké Losiny, které jsou známé svými příznivými účinky na pohybový aparát, nervovou soustavu a kožní nemoci. Součástí programu byla prohlídka lázeňského parku, soutěžní vyplnění pracovních listů k tématu „lidské tělo“ a následné vyřešení tajné šifry, která je zavedla k sirnému prameni Karel.

Poté jsme se vydali do největší přečerpávací vodní elektrárny v ČR Dlouhé Stráně, která se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. V přednáškovém sále budovy pod dolní nádrží jsme zhlédli dokumentární film o významu a funkci elektrárny. Následovala prohlídka podzemní strojovny s turbínami. Pak jsme autobusem vyjeli k horní nádrži, která se nachází v nadmořské výšce 1350m. Přestože byla zahalena mlhou a foukal studený vítr, celou nádrž, jejíž obvod je 1,75km, jsme oběhli. Následovalo měření tepu a vyplnění pracovního listu k poskytování první pomoci.

Náš projektový den do jesenického podhůří jsme zakončili návštěvou Ruční papírny ve Velkých Losinách, která dnes patří k nejstarším podnikům svého druhu, kde se papír vyrábí tradičním postupem z bavlny a lnu. S touto návštěvou byl spojen další pracovní list s názvem Stonek.

Z projektového dne si naši žáci odnesli nejen mnoho nových vědomostí, ale také zážitků.

Fotografie k prohlédnutí zde.

Tento projektový den byl financována z projektu Vidět, slyšet a dělat znamená umět, reg. č. CZ.1.07/1.1.24/01.0031

 

projekt