4ZŠ Frýdek-Místek

Základní škola Frýdek-Místek
Komenského 402, 738 01 Frýdek-Místek
e-mail: 4zsfm@4zsfm.cz, tel: +420 558 432 551
IČ: 68157894
Datová schránka: feuhuph

Škola OnLine

Přihlášení

Vážení rodiče, zde se můžete přihlásit do Školy OnLine pro zjištění informací o vašem dítěti.

eStrava

Projekt NatTech

Ve školním roce 2013/14 se naše škola zapojila do projektu "Podpora přírodovědného a technického vzdělávání - NatTech", v rámci kterého budou žáci 6.-9. tříd docházet na Střední průmyslovou školu F-M do kroužků zaměřených na fyziku/chemii, techniku a robotiku.

 

Bližší informace:

Kroužky jsou zaměřeny na propojování poznatků z oblastí (chemie, fyzika, technika a robotika) a jejich aplikace v praxi. Cílem projektu je zvýšení motivace o technické a přírodovědné obory.
Výuka bude probíhat jednou za 5 týdnů ve středu od 15:00-17:00 hodin. V průběhu realizace projektu se 30 žáků ,rozdělených na 3 skupiny, postupně zapojí do všech oblastí.

KROUŽKY:

1. TECHNIKA – Nabídne žákům osobní seznámení se základy technických prací v dílnách, ale také se systémy CNC strojů, jejich programování a ukázkou provozu. Vyzkouší si práci v kreslících programech, jako jsou INVENTOR a AutoCAD. Seznámí se tak s různými možnostmi tvorby výkresové dokumentace.

2. CHEMIE – Žáci budou v laboratoři zkoumat látky a provádět jednoduché chemické pokusy, některé pomocí moderní měřící soupravy PASCO.

3. ROBOTIKA – Žáci se seznámí atraktivní formou se základy automatizace a robotizace, s využitím stavebnice Lego. V kroužku se budou zabývat i pájením a zapojováním jednoduchých obvodů. Součásti budou i soutěže v programování robotů.

Již v srpnu se vybraní žáci v rámci tohoto projektu zúčastnili týdenního motivačního soustředění (více zde), které se uskuteční i v létě 2014.

 

NatTech1

 

NatTech2